Tokat

Tokat gidiş dönüş uçak bileti almak, promosyonlu ve kampanyalı biletlerden haberdar olmak, en güvenilir ve kaliteli havayolu şirketlerinin Tokat uçak seferlerini görerek fiyat karşılaştırmalarını yapmak için MNG Bilet’i takip etmeniz yeterli.

Geçmişten günümüze tarihin izlerini bozulmadan taşıyan Tokat ziyaretçilerine birçok eser sunmaktadır. Asma yaprağı ile ünlü Tokat’tan yöresel lezzetleri tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

Tokat’a yapacağınız özel amaçlı ya da iş seyahatiniz için, seçtiğiniz otele en kolay ulaşımı yine Tokat Havalimanı yolu üzerinden yapabilirsiniz.

Tokat Tarihi

Tokat Anadolu topraklarında yaşamış olan onlarca köklü medeniyetin izlerini taşır. En eski yapılardan Tokat Kalesi’ni inceleyen tarihçilere göre, kalıntıların 5. yy’ait olduklarını yani bu Tokat Kalesi’nin bu tarihlerden beri ayakta durduğunu göstermektedir. Büyük İskender döneminde Makedonyalıların eline geçen Tokat, Malazgirt zaferine kadar, Roma ve Bizans gibi devletlerin de toprakları arasında yer almıştır.

Tokat Şehir Rehberi

Mutlaka Görmelisiniz:

Farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğü toprakları, görülmesi gereken tarihi yapılar tarafında da çok zengindir. Tarih öncesi medeniyetlerin bıraktığı Maşathöyük çivi yazıları, günümüzde tüm dünya tarihçilerinin yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Tarihe ilginiz varsa Tokat seyahatinizde çivi yazılarını da görmenizi tavsiye ederiz. Simbülbaba Zaviyesi, Komana ve Pntika Antik Kenti, Koza Han, Taşhan Çarşısı, Tokat Müzesi, Sulusaray Antik Kenti, Zile’de bulunan eşsiz eserler, Tokat seyahatinizde görülmesi gereken en önemli tarihi yerler arasında gelir.

Mutlaka Yapmalısınız:

Asma yaprağı ile meşhur Tokat’ta, asma yaprağı ile yapılan yöresel yemekleri denemenizi tavsiye ederiz. Ceviz ve çemeni ile de bilinen Tokat, bu lezzetleri sevenler için adeta bir cennettir. Sevdikleriniz için hediyelik eşyalar bakıyorsanız, yine ün yapan, Tokat yazması ve Tokat çarığı, satın alabileceğiniz meşhur hediyelikler arasındadır. Asması ile bu kadar meşhur olan Tokat’ın bir de pekmezi dillere destandır. Tokat kebabını da denemeden, Tokat seyahatinizi tamamlamayın.

Tokat Ulaşım

Günümüzde en kolay ve pratik ulaşım seçeneklerinden havayolu ulaşımı ile Tokat Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. 2006 yılında yenilenen havalimanı, şehir merkezine kolay ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Tokat gidiş dönüş uçak biletinizi MNG Bilet cazip fiyatları ile online satın alarak, Tokat Havalimanı’na kolayca ulaşabilirsiniz.

Tokat uçak bileti rezervasyonunuzu hızlıca yapmak için de MNG Bilet’i tercih edin, sunduğumuz promosyonlardan ve taksit fırsatlarından kolayca yararlanır. 

Uçabileceğiniz Diğer Şehirler