Sinop Şehir Rehberi

SİNOP

 

Kim Karadeniz’in güzelliklerine hayır diyebilir ki?

 

Orta Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Sinop, Boztepe Burnu’nun karayla birleştiği noktada yer alır. Şimdi uygun Sinop uçak biletleri, sık sık düzenlenen uçak seferleri, hesaplı Sinop otelleri ve türlü türlü promosyonlarla, bu güzel Karadenizli ile tanışmak mümkün.

 

Sinop, konumu ve tarihi sayesinde son yıllara tatilcilerin yeni gözdelerinden. Karadeniz’i keşfetmeye Sinop’ta başlamak ya da devam etmek isterseniz, Sinop gidiş-dönüş uçak biletinizi şimdiden ayırtın.

 

TARİHÇE

 

Tarihi Tunç Çağı’na dayanan Sinop, sakin denizi ve rüzgarlara kapalı olması sayesinde, Karadeniz’in en önemli limanıydı. Bu yüzden “Akdeniz” ismini almış ve tarih boyunca yoğun bir liman yaşantısına sahne olmuştur.

 

Sinop, Antik Çağ’dan itibaren yoğun bir kültürel ortama sahip olmuştur. Kale ve tersanesiyle önemli askeri üslerden biri olmuş; Doğu Roma, Büyük Selçuklular, Candaroğulları ve Osmanlılarca yönetilmiştir.

 

1972 yılında kalkınmada ikinci derece öncelikli iller kapsamına alınan Sinop’ta, ilk olarak Ayancık Kereste Fabrikası kurulmuştur. Un Sanayi, Şişe Cam gibi sanayi kuruluşlarına da ev sahipliği yapar.

 

Sinop, köklü tarihi, doğal güzellikleri ve benzersiz kültürü ile sizi çağırıyor. Hemen Sinop uçak biletinizi alın, Karadeniz’i keşfe çıkın.

 

ŞEHİR REHBERİ

 

Mutlaka Görülmeli

 

Eğer yaz tatili planlıyorsanız, ilk durağınız Abalı’dan sonra varacağınız Sarıkum Plajı Gölü olacak demektir. Ardından Boyabat Kaya Mezarları’nı gezebilir, Sinop Kalesi’nde benzersiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

En kuzeybatı uçta bulunan İnceburun, Sinop Arkeoloji Müzesi, Boztepe Burnu ve İnaltı Mağarası, Sinop’ta göreceğiniz güzelliklerden sadece bazıları.

 

Mutlaka Yapılmalı

 

Yolu Sinop’a düşen aktivite severler, manzarasıyla göz alan Babaçay Kanyonu’nda keyifli bir yürüyüşe çıkabilirler. Uzun bir keşif rotasına sahip olan kanyon, tatilde de spordan uzak duramayıp hareket etmek isteyenlere sesleniyor.

 

Mutfak bakımından da zengin olan şehirde, taze balıkların keyfine varabilir, ünlü ‘içli tava’ coşkusunu siz de yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye olarak da, el emeği olan gemi maketlerinden satın alabilir, sizinle birlikte tatile gelemeyenlere jest yapmış olursunuz!

 

ULAŞIM

 

1993 yılında hizmete açılan Sinop Havalimanı’ndan birçok noktaya sık sık uçak seferi yapılıyor. Siz de MNG Bilet’te uygun Sinop uçak biletlerini sorgulayabilir, online bilet satın alabilir keyifli bir tatile doğru ilk adımları atabilirsiniz. Sinop gidiş-dönüş fiyat karşılaştırması da yapabileceğiniz sayfamıza uğramadan, tatilinizi planlamayın! Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Uçabileceğiniz Diğer Şehirler
Popüler Uçuşlar