Samsun Şehir Rehberi

SAMSUN

 

Karadeniz Bölgesi’nin en kalabalık şehri Samsun, uygun uçak bileti fırsatları ve konforlu Samsun otelleri ile sizi bekliyor.  Şimdiden online Samsun gidiş-dönüş biletinizi ayırtın, bu güzel şehrin tadını en avantajlı kampanyalarla çıkarın.

 

Samsun, “Atatürk’ün şehri”, “Karadeniz Bölgesi’nin başkenti” olarak da bilinir. Binlerce yıllık tarihiyle bu çok özel kenti, siz de hemen keşfedin.

 

TARİH

 

Tarihi M.Ö. 60.000 yılına kadar uzanan Samsun’un ilk yerleşimcileri, Kaşkalardır. M.Ö. 5000-3500 yılları arasında gelen Kaşkaları, Hitit ve Amazon dönemleri takip etmiştir. Pers, Pontus, Roma, Bizans, Ceneviz ve Damişmendlilerin hakimiyetlerinin ardından, 15. Yüzyılda Osmanlı hakimiyetinden çıksa da, tekrar topraklarımıza katılmıştır.

 

ŞEHİR REHBERİ

 

Mutlaka Görülmeli

 

Yolunuz Samsun’a düştüyse, bu tarihi kentte gezilecek yerlerin çokluğunu gördükçe şaşıracaksınız demektir. Öncelikle Atatürk Anıtı ile başlayalım. Samsun’un simgelerinden olan bu anıt, Avusturyalı heykeltıraş sanatçısı Heinz Kreppel tarafından yapılmıştır. Bu görkemli eseri mutlaka görün deriz.

 

Samsun’da planlar bitmez. Kurtuluş Savaşı’nın simgelerinden Bandırma Vapuru’nu gezebilir, Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi’nde zaman yolculuğuna çıkabilir, Samsun Kalesi’nde keyifli fotoğraflar çekebilir ve Samsun Büyük Cami’ye gidebilirsiniz.

 

Cumhuriyet tarihinde özel bir yere sahip olan Samsun’u görmek için, şimdiden promosyonlu uçak bileti fırsatından yararlanın, en özel Samsun otellerini önceden keşfedin.

 

Mutlaka Yapılmalı

 

Söz konusu Karadeniz olursa, etkinlikler saymakla bitmez. Yemyeşil bir manzara eşliğinde keyifli bir teleferik yolculuğu sizi bekliyor! Daha fazla hareket arıyorsanız, o zaman size Sevgi Gölü tarafında yürüyüş yapmanızı öneriyoruz.

 

Eğer gezinize ‘zirvelerde’ devam etmek istiyorsanız, Samsun’un Bafra ilçesindeki Nebiyan Dağı, Samsun’un Ladik ilçesine bağlı Akdağ ve Kocadağ’da dağcılık turlarına katılabilirsiniz. Aynı zamanda bu bölgede oto tırmanma aktivitelerine katılabilir, yamaç paraşütünü de deneyebilirsiniz.

 

Samsun eğlence ve hareket dolu bir şehir. Siz de Karadeniz’in bu dinamik şehrini tanımak istiyorsanız, en uygun uçak biletlerini şimdiden alın deriz.

 

ULAŞIM

 

Samsun, Türkiye’nin en kalabalık 16. şehri. Karadeniz’in kalbi olan bu güzel şehre ulaşım düşündüğünüzden çok daha kolay. Türkiye’nin birçok noktasından Samsun Çarşamba Havaalanı’na sık sık uçak seferi düzenleniyor. Siz de programınıza en uygun olanı seçebilir, en hesaplı Samsun gidiş-dönüş uçak biletleriyle keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

 

Samsun otelleri, uçak bileti fiyatları, uçak seferleri, havayolları ve uçak firmaları gibi bilgiler için MNG Bilet sayfamızı inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yaparak hemen online uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Karadeniz’in kalbi, Atatürk’ün şehri sizi bekliyor.

Uçabileceğiniz Diğer Şehirler
Popüler Uçuşlar