Bodrum Şehir Rehberi

BODRUM

 

Muğla’nın en benzersiz ilçesi olan Bodrum, Türkiye’nin birçok noktasından yapılan uçak seferleri, uygun uçak biletleri ve herkesin cebine uygun Bodrum otelleri ile sizi bekliyor. Hazır yaz da kapıdayken Ege’nin incisi Bodrum uçak bileti kampanyalarını kaçırmayın deriz.

 

Eğer söz konusu yaz tatiliyse, bazı rotalar asla değişmez. Doğasıyla, tarihi dokusuyla; her şeyiyle benzersiz olan bu nadide ilçeyi, oldukça avantajlı uçak bileti ve otel fiyatlarıyla rahatça keşfetmeye hazır olun.

 

TARİH

 

Antik çağdaki adı “Halikarnassos” olan Bodrum, tarih boyunca birçok kez farklı isimlerle anılmıştır. Aziz Petrus Kalesi ile birlikte şehir Aziz Petrus’a adanmış ve Halikarnassos ismi “Petrium”a dönüşmüştür. Bu isim, zamanla “Petrum Sonrapotrum” olmuş ve sonunda da, Cumhuriyet’in ilanıyla “Bodrum” olarak okunmaya başlanmıştır.

 

Tarihi M.Ö. 484’lere dayanan Bodrum, Dorlar tarafından kurulmuştur. Sonraları Karya ve Leleglere ev sahbi yapan bu büyüleyici bölge, 1415 yılında Rodos Şövalyeleri’nin eline geçmiş, 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde de tekrar Osmanlı topraklarına katılmıştır.

 

ŞEHİR REHBERİ

 

Mutlaka Görülmeli

 

Eğer yolunuz Bodrum’a düştüyse, uykunuzu azaltmaya hazır olun. Doğa ve tarih harikalarıyla dolu bu bölgeyi dolu dolu gezebilir, avantajlı fiyatlarla Bodrum otellerinde enerji depolayabilirsiniz. 

 

Dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi, tarihi Bodrum Kalesi, Bodrum Antik Tiyatro ve Mindos Kapısı’nı görmeden, bu benzersiz ilçeyi terk etmeyin!

 

Mutlaka Yapılmalı

 

Bodrum’da yapılabilecek aktiviteler saymakla bitmez! Rotanızı Gümüşlük’e çevirebilir ve gün batımına doğru Tavşan Adası’na keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Hem de denizden!

 

Türkbükü’nde denize girmenin keyfini yaşayabilir, dalgalara meydan okuyarak eğlenceli bir sörf macerasına girebilirsiniz. Promosyonlu Bodrum otellerinde konaklayarak, türlü türlü su sporlarını deneyebilirsiniz.

 

Ege mutfağının envai çeşitlerini tadabileceğiniz restoranlara gidebilir; Turgutreis’ten Gümüşlük’e, Bodrum lezzetlerini adım adım keşfedebilirsiniz. Ucuz Bodrum biletleri ile şimdiden harika bir tatil satın alabilirsiniz.

 

ULAŞIM

 

Muğla’da bulunan Milas-Bodrum Havalimanı ile bu büyüleyici ilçeye kolayca ulaşabilir; deniz-güneş-kum üçlemesinin alasını yaşayabilirsiniz. Yaz gelmeden elinizi çabuk tutun. Avantajlı fiyatlarla Bodrum gidiş-dönüş uçak biletleri sizi bekliyor!

 

Bodrum otelleri, uçak bileti fiyatları, uçak seferleri, havayolları ve uçak firmaları gibi bilgiler için MNG Bilet sayfamızı inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yaparak hemen online uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Bodrum, tüm güzellikleriyle size düşündüğünüzden de yakın.

Uçabileceğiniz Diğer Şehirler
Popüler Uçuşlar