Batman Şehir Rehberi

BATMAN

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin gizli güzelliklerinden olan Batman, keşfedilmeye değer bir şehir. Eğer siz de bir sonraki tatiliniz için farklı bir rota belirlemek istiyorsanız, kararınızı vermeden önce bu yazıya kulak verin deriz. Belki de kısa bir süre sonra, Batman gidiş-dönüş uçak biletinizi ayırtıyor olacaksınız.

 

Mağaralardan köprülere, doğal güzelliklerinden leziz mutfağına, bambaşka bir şehir Batman.

 

Şimdiden avantajlı Batman uçak biletlerini değerlendirin deriz!

 

TARİH

 

Batman’ın tarihi Sümerlere kadar uzanır. Bataklık arazi üzerine kurulduğundan, şehir zamanla göçmüştür. Önceleri İluh Tepesi olarak adlandırılan arazinin, doğal olmadığı anlaşılmıştır. Batman’ın adının da bu “batma” durumundan geldiği düşünülür.

 

ŞEHİR REHBERİ

 

Mutlaka Görülmeli

 

Öncelikle rotanız Hasankefy olmalı. İki yakasını Dicle’den alan bu büyüleyici ilçede gezilecek yerler sınırsız. Zeynel Bey Kümbeti, İmam Abdullah Zaviyesi, Dicle Köprüsü, Kale Kapıları, Büyük ve Küçük Saraylar, Ulu Camii, Mağara Kiliseler, Mağara Mescitler, Arkeolojik Kazı Alanları, Hasankeyf Harabeleri ve Mor Aho Manastırı, bunlardan sadece bazıları…

 

Batman, tarih severleri oldukça mutlu edecek bir şehir. Kozluk Kalesi ile Kozluk ve Sason ilçelerinde bulunan kale, manastır ve camileri mutlaka listenize ekleyin. Ayrıca şehre yoğun göç olmasının ana sebebi olan petrol mahzeni Raman Dağları’nı gezebilirsiniz.

 

Batman, tüm ziyaretçilerine unutulmaz anlar vaat ediyor. Tek yapmanız gereken fiyat karşılaştırmalı Batman uçak biletleri arasından size en uygun olanını online satın almak ve gezi listenizi hazırlamaya başlamak!

 

Mutlaka Yapılmalı

 

İçli köfte, mumbar dolması, çiğ köfte, perde pilavı… Eğer bir gurmeyseniz, doğru yerdesiniz. Batman’ın lezzetlerini tatmadan, bu güzel şehirden sakın ayrılmayın. Ama dönüşte sıkı bir diyete de hazır olun!

 

Batman’da tarihi mekanlara ek olarak müzeleri ziyaret edebilir, şehir merkezindeki sevimli dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz. Ama öncesinde, vakit kaybetmeden Batman uçak biletlerini şöyle bir sorgulayın!

 

ULAŞIM

 

Güneydoğu’nun bu tarihi dokusu bozulmamış olan harika şehrini keşfetmeye hazır olun. Türkiye’nin birçok noktasından Batman Havaalanı’na sık sık uçak seferi düzenleniyor. Siz de programınıza en uygun olanı seçebilir, en hesaplı Batman gidiş-dönüş uçak biletleriyle keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

 

Batman uçak bileti fiyatları, uçak seferleri, havayolları ve uçak firmaları gibi bilgiler için MNG Bilet sayfamızı inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yaparak hemen online uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Fırsatları yakalayarak, rotanızı Batman’a çevirmenin tam zamanı!

Uçabileceğiniz Diğer Şehirler
Popüler Uçuşlar