Ağrı Şehir Rehberi

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki sınır şehri Ağrı, son yıllarda tarihi güzellikleriyle hızla turist çekiyor. Siz de bu tatilde bir değişiklik yapın, rotanızı doğuya çevirin. Ağrı’nın gizemlerini hemen bu yaz keşfedin. Tek yapmanız gereken avantajlı Ağrı uçak biletinizi online satın almak, tatilinizi şimdiden planlamak!

 

Konforlu Ağrı otelleri, uygun Ağrı uçak biletleri, nice fırsat ve promosyonlar, sizi bekliyor.

 

TARİH

 

Ağrı, Orta Asya’dan gelen kavimlerin Anadolu’ya girişlerinde geçiş konumundadır. Bu yüzden de sayısız medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Hititler, Hurriler, Urartular, Kimmerler, Medler ve Asurlular, bunlardan sadece bazılarıdır. Ağrı, günümüzde hala bu kültürlerden izler taşır. Ziyaretçilerine benzersiz bir mozaik sunar.

 

ŞEHİR REHBERİ

 

Mutlaka Görülmeli

 

Ağrı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en çok turist çeken noktalarından biridir. Diyadin ilçesine 15 km mesafede bulunan Meya Mağaraları’nı gezebilir, Doğubeyazıt Kalesi’nde enfes fotoğraflar çekebilirsiniz. Beyazıt Eski Cami’ye gidebilir, benzersiz İshak Paşa Sarayı’nı dünya gözüyle görebilirsiniz.

 

Kerem’in Aslı’ya aşık olduğu Keşişin Bahçesi’ni görmeden Ağrı’yı terk etmek olmaz! Ardından ülkemizin en büyük dağı olan Ağrı Dağı’nın heybetiyle büyülenebilirsiniz. Antik Kentler ve Nuh’un Gemisi’de, mutlaka görülmesi gereken yerlerden sadece biri.

 

İyisi mi siz şimdiden seçiminizi yapın, uygun Ağrı otellerinden birine rezervasyonunuzu yaptırın, Ağrı gidiş-dönüş biletinizi ayırtın! Doğunun gizemini adım adım keşfe çıkın.

 

Mutlaka Yapılmalı

 

Eleşkirt Güneykaya Kayak Merkezi, kayakseverleri bekliyor. Bu harika alanda doyasıya kayabilir, sağlık dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Ağrı, sizi şaşırtacak güzelliklerle dolu.

 

Eğer fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız, Doğubeyazıt Kalesi’nde günbatımına ya da güneşin doğuşuna tanıklık edebilirsiniz. Bu manzarayı uzun zaman unutmayacağınızın garantisini veriyoruz!

 

Yolunuz buraya düşmüşken, yerel lezzetlerle de mutlaka tanışmalısınız. Hasuba, gösteberg buğulama, selekeli, adbigör köfte ve çiriş ketesi gibi şahane tatları denemeyi unutmayın. Burada ete (özellikle de kuzu etine) doyacağınıza garanti veriyoruz.

 

ULAŞIM

 

Ağrı’ya, havayolu ile ulaşmak mümkün. Ağrı Ahmed-i Havaalanı uçak seferleri ile ilgili bilgi almak için MNG Bilet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sadece o da değil; MNG Bilet’te en ucuz Ağrı gidiş-dönüş uçak biletleri, promosyonlu Ağrı uçak biletleri ve fiyat karşılaştırmalı kampanyalarla ilgili bilgi almanız da mümkün.

 

Türkiye’nin doğusunu keşfetmek isterseniz, aradığınız tüm bilgiler MNG Bilet’te. 

Uçabileceğiniz Diğer Şehirler
Popüler Uçuşlar