OK

Kayseri Uçak Bileti Ara
Fiyatları karşılaştırıp, en ucuz bileti güvenle hemen alın.
Gidiş Dönüş
Tek Yön
Kişi (1)
Yolcu Seç
Yetişkin (+12 yaş)
Çocuk (2-12 yaş)
Bebek (0-2 yaş)
Yeni Uçuş Ekle
KAMPANYALI UÇUŞLAR
Kayseri - İstanbul
Kayseri Erkilet Havalimanı Kayseri(ASR)
23.1.2022
ASR SAW
05:10
139,99 TL'dan itibaren
İncele
Kayseri - İstanbul
Kayseri Erkilet Havalimanı Kayseri(ASR)
22.1.2022
ASR IST
21:35
269,99 TL'dan itibaren
İncele
Kayseri - İstanbul
Kayseri Erkilet Havalimanı Kayseri(ASR)
23.1.2022
ASR IST
02:45
287,99 TL'dan itibaren
İncele
Uçabileceğiniz Diğer Şehirler :
Dönüş Uçuşları :
Kayseri
Genel Bilgiler 
Erciyes Dağı'nın gölgesinde yer alan Kayseri, sadece ülkemizin değil, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Buram buram tarih kokan sokakları, ünü bölge sınırlarını aşan mantı, sucuk ve pastırması, doğal güzellikleri, Anadolu'nun misafirperverliğini yansıtan sıcakkanlı insanları, zengin mutfak kültürü ve sürprizlerle dolu sokakları ile adım attığınız anda etkisi altına alır sizi Kayseri. Türkiye'nin turizm cennetlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi'nin sınırları içerisinde yer alır bu güzeller güzeli şehir.

Kayseri’ye Ne Zaman Gidilir? İklimi nasıldır?
Kayseri İli'nde kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak karasal nitelikli Orta Anadolu iklimi egemendir. Kayseri İli'nin birçok yerinde bozkır iklimi özellikleri vardır. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. Yüksek yerlerde ise yayla iklimi hüküm sürer. Kayseri'yi ziyaret etmek için en uygun dönem, ilkbahar ayları olsa da özellikle kışın kayak yapmak için Erciyes Kayak Merkezi oldukça popüler bölgelerden biridir. Kış aylarında ortalama iki metreyi bulan kar kalınlığı ile kayak ve snowboard yapmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alır.

Kayseri’ye Nasıl Gidilir?
Türkiye’nin popüler turistik rotalarından biri olan Kayseri’ye, yurt içi ve yurt dışında pek çok şehirden hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan merkeze ulaşımda; servis, otobüs, taksi ve araç kiralama gibi pek çok seçenek mevcut. Bu seçeneklerden ilki, Kayseri Havalimanı’na inen tüm uçuşlar için düzenlenen Havaş servisleridir

Kayseri’de Ne Yenir Ne İçilir?
Kayseri’nin yemek kültürüne baktığımızda çok çeşitli ve yöreye özgü lezzetlerin namının Türkiye’de hatta Dünya’da duyulmuş olması Kayseri’yi yemek kültürü anlamında önemli kılıyor. Özellikle güzel bir şekilde harmanlanmış baharatlarla elde edilen sucuğu ve pastırmasını duymayan kalmamıştır herhalde. Eski bir Türk yiyeceği olan pastırma çemen sosuyla kurutulduğu için bir başka lezzetli oluyor.
Bir de Kayseri mantısı. Kayseri mantısı deyince çok küçük ve bir kaşık içine 40 adet mantının sığabilmesi lazım diyor Kayserililer. Bu güzel mantıyı yiyebileceğiniz ilk adreslerden bir tanesi Kaşık-la Restoranı. Kaşık-la restoranda yiyebileceğiniz bir diğer güzel yemek Yağlama. İnce hamur, lavaş, arasına kıymalı sos ve yanında yoğurt ile servis edilen yemek Kayseri’ye özel güzelliklerin başında geliyor. Mantının bir başka çeşidi olan Pirov mantısı ise içine et konulmadan peynirle yapılıyor. Vejetaryen mantısı olarak da bilinen mantının üzerine domates sosu dökülerek servis ediliyor.
Toga Çorbası ise Kayserililerin özel günlerinde yaptığı bir çorba. İçinde bulunan nohut, buğday, yoğurt, yumurta ve nane çorbayı doyurucu hale getiriyor. Kuzunun kaburga kısmındaki etten yapılan Pehli ise yaz aylarında daha çok tercih ediliyor. Patlıcanlı, soğanlı, domatesli bir yemek olan Pehli dövülmemiş pirzola olarak tabir ediliyor.
Kayseri’de tercih edilen diğer yemekler ise; fırın ağzı, karın bumbar dolması, kayseri köftesi, tatlılardan olan nevzine, cevizli çenetli tatlısı..

Kayseri’de Gezilecek Önemli Yerler Nerelerdir?
Erciyes Kayak Merkezi: Kayseri’nin ve Türkiye’nin en popüler kış turizmi destinasyonları arasında yer alır. Şehir merkezine 25 km uzaklıkta olan kayak merkezini canlı olarak internet sitelerinden de izleyebilirsiniz. Erciyes’te kayak keyfi için en doğru zamanlar Aralık-Nisan ayları arasıdır.
Gevher Nesibe Şifahanesi (Tıp Müzesi): Gevher Nesibe’nin ölüm döşeğinde abisinden isteği üzerine 1206 yılında yapılan Şifahane, günümüzde tıp müzesi olarak kullanılmaktadır.
Hunat Hatun Külliyesi: 1. Alaaddin Keykubat’ın eşi Hunat Hatun tarafından inşa ettirilen külliye, günümüzde hediyelik eşya çarşısı olarak hizmet vermektedir.
Sahabiye Medresesi: 1267 yılında inşa edilen medrese döneminin en önemli ilim merkezleri arasındadır. Selçuklu vezirlerinden Sahip Ata Fahrettin tarafından yaptırıldığı için Sahip Ata Medresesi olarak da bilinmektedir. Medrese Cumhuriyet Meydanı’nda bulunur.
Güpgüpoğlu Konağı: İkinci katı müze olarak kullanılan konak müze kısmına “Selamlık” adı verilmiş ve içerisindeki etnografik eserler nedeniyle buraya Etnografya Müzesi de denilmiştir.
Kapuzbaşı Şelalesi: Kayseri ilinin Yahyalı ilçesinde bulunur ve 7 şelaleden oluşur. Kaynağından çıktığı gibi sularını döküyor olması görülmeye değer bir gezi rotası.
Kayseri Arkeoloji Müzesi: İki salondan oluşan müzenin ilk salonunda özellikle Tunç Çağı’na ait eserler sergilenmektedir. Büyük salonda ise Kültepe kalıntılarına yer verilmiştir.

Kayseri’de Ne Yapılır?
Kapadokya Bölgesi'nin önemli şehirlerinden biri olan Kayseri'de tarihi çarşı ve bedestenleri mutlaka ama mutlaka gezi listenize eklemelisiniz. Özellikle Hacıefendi, Pirinççiler ve Kapalı Çarşı en bilinen ve en sık ziyaret edilen çarşılar arasında yerini alır.
Ayrıca ağaçların gölgesinde, uçsuz bucaksız yeşilin içinde, güneşin içinizi ısıttığı anlarda, kuş sesleri eşliğinde yemeğinizi yemek istiyorsanız Kayseri ve çevresi birçok seçenek sunacak sizlere. Beştepeler Piknik Alanı ve Kapuzbaşı Şelalesi piknik yapmak için en sık tercih edilen yerlerden bazılarıdır.

Kayseri’nin Gece Hayatı Nasıldır?
Talas manzarasını seyredebileceğiniz bir mekân isterseniz Seyir Kafe’yi; canlı müzik eşliğinde daha hareketli bir program arayışındaysanız, Kocasinan’da bulunan Harman Pub’ı; daha sakin bir akşam planlıyorsanız lezzetli kahve ve tatlılarıyla oldukça ünlü olan Gönül Kahvesi’ni tercih edebilirsiniz. Farklı konseptli mekanları seviyorsanız, Melikgazi’de bulunan ve “sinema” temasıyla dekore edilmiş Sinemasal Bistro’da alternatif bir akşam programı oluşturabilirsiniz. 

Kayseri’de Alışveriş için nerelere gidilir, ne alınır?
Melikgazi’de bulunan ve Kayseri’nin en büyük iki alışveriş merkezi olan Forum Kayseri ve Kayseri Park AVM’de aradığınız pek çok şeyi bulabilirsiniz. Yöreye özgü yiyecek ve el işlerinin satıldığı dükkânlara göz atmak isterseniz, Kayseri Kapalı Çarşı’ya uğrayabilirsiniz. Kayseri’den sucuk-pastırma, mantı ve gilaburu meyvesi alarak, yörenin ünlü lezzetlerini evinize taşıyabilir veya sevdiklerinize lezzetli bir hediye götürebilirsiniz. Bu seçeneklerin en ünlüsü pastırma için Pastırmacı Hayrullah ve Pastırmacı Fikret’i tercih edebilirsiniz. 
HAVA DURUMU

02 Ağustos 2021
30,01 C