OK

İstanbul Uçak Bileti Ara
Fiyatları karşılaştırıp, en ucuz bileti güvenle hemen alın.
Gidiş Dönüş
Tek Yön
Kişi (1)
Yolcu Seç
Yetişkin (+12 yaş)
Çocuk (2-12 yaş)
Bebek (0-2 yaş)
Yeni Uçuş Ekle
KAMPANYALI UÇUŞLAR
İstanbul - Antalya
Sabiha Gökçen Havalimanı(SAW)
12.10.2021
SAW AYT
02:50
162,99 TL'dan itibaren
İncele
İstanbul - Antalya
Sabiha Gökçen Havalimanı(SAW)
13.10.2021
SAW AYT
02:50
162,99 TL'dan itibaren
İncele
İstanbul - Antalya
Sabiha Gökçen Havalimanı(SAW)
18.10.2021
SAW AYT
16:00
162,99 TL'dan itibaren
İncele
İstanbul - Antalya
Sabiha Gökçen Havalimanı(SAW)
8.11.2021
SAW AYT
06:20
162,99 TL'dan itibaren
İncele
Uçabileceğiniz Diğer Şehirler :
Dönüş Uçuşları :
İstanbul
Genel Bilgiler 
İstanbul… Şarkılara, şiirlere, romanlara konu olmuş bir kültür ve tarih mozaiği… Dünyada eşi benzeri bulunmayan ve Avrupa ile Asya kıtaları üzerinde tarihi ve kültürel dokusuyla göz kamaştıran camiler, saraylar, parklar ve köşkler şehri İstanbul’u keşfetmek çok heyecanlı ve eğlenceli olacaktır sizler için. Bu şehri gezmek için günlerin yetemeyeceği çok güzel bir şehirdir. Tarihi yerleri, doğal güzellikleri ne ararsanız bulabileceğiniz bir kenttir. 14 milyonu aşkın nüfusuyla dünyanın en büyük beşinci şehri. Zaten İstanbul’un tek zorluğu da kalabalığı ve trafiğidir.  İstanbul, aynı zamanda iki yakada kurulan ve içinden deniz geçen tek şehirdir. Bir yanı Avrupa kıtasında, bir başka yanı da Asya kıtasında yer alır. İki kıta arası ulaşım köprüler, vapur ya da Marmaray yani boğaz tüneliyle gerçekleşir.

İstanbul çok fazla tarihi esere sahiptir. Sayısız kilise ve camisi vardır. Aynı zamanda Musevi dinine ait eserler de bulunur. En popüler yeri hiç şüphesiz şehre ayrı bir hava veren ve her saati her mevsimi ayrı güzel olan Boğaziçi’dir.

İstanbul’a Ne Zaman Gidilir? İklimi nasıldır?
İstanbul, 4 mevsimin hüküm sürdüğü bir kenttir. Kışlar yağışlı geçer, genel olarak çok soğuk olmasa da bazı seneler kar yağışı da görülebilir.  Yaz ayları ise sıcak ve kurak geçer. İstanbul’u gezmek için en ideal aylar bahar aylarıdır. Özellikle Mayıs ve Eylül ayları İstanbul’u gezebileceğiniz en keyifli zamanlardır.  

İstanbul’a Nasıl Gidilir?
İstanbul Türkiye üzerinden tüm dünyaya aktarma sağlayan deniz, hava ve kara ulaşımının merkezi konumundadır. Dünyanın pek çok şehrinden direkt uçuşlar vardır. Ayrıca Türkiye’nin her kentinden de otobüs ve bazı şehirlerinden de trenle ulaşım mümkündür. Bir de gerek şehir içi ulaşımında gerekse de cruise turizminde İstanbul’dan pek çok yere deniz ulaşımı da yapılmaktadır. İstanbul'un Avrupa yakasında İstanbul Havalimanı, Asya yakasında ise Sabiha Gökçen Havalimanı hizmet verir. Avrupa yakasında Esenler'de Otogar, Asya yakasında ise Harem şehirler arası otobüslerin kalkış noktasıdır.

İstanbul’da Ne Yenir Ne İçilir?
İstanbul gerek Türk mutfağı gerekse de dünya mutfağından çok lezzetli yemekler bulabileceğiniz yemek içme konusunda çok zengin bir şehirdir. Ancak kente özgü yiyecekler ne diye sorarsanız lüfer balığı, simit, lokum, badem ezmesi, Kanlıca yoğurdu, Beykoz kebabı, Sarıyer böreği, sakızlı Muhallebi, Vefa Bozası, İstanbul Pilavı, lakerda ve favayı sayabiliriz. Bunlar İstanbul’un tarihi lezzetleri ancak günümüzde balık ve kebap çeşitleri konusunda dünyaca ünlü restoranlara sahiptir.

Yeşilköy, Sarıyer, Anadolu Hisarı, Anadolu Kavağı ve Küçükyalı gibi sahil semtlerinde lüks balıkçılar bulunur. Florya, Etiler gibi semtlerde yine lüks kebapçılara rastlayabilirsiniz. Beyoğlu, Bağdat Caddesi, Karaköy ve Nişantaşı gibi semtlerde ise dünya mutfağından zincir restoranlara rastlayabilirsiniz. Sokak aralarında ün yapmış pideciler de bulunur. Ortaköy’de kumru ve kumpir, Bebek-Rumelihisarı hattında kahvaltı, Eyüp Piyer-Loti’de Türk kahvesi içmek de kentin geleneksel lezzetleri arasında yer alır. Kokoreç severler için Beyoğlu Balık Pazarı, Bostancı, midye severler için de Büyükada’yı önerebiliriz.

İstanbul’da Gezilecek Önemli Yerler Nerelerdir?
• Kapalıçarşı:Dünyanın en eski kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı altın, kıymetli eşyalar ve el yapımı halı gibi çok değerleri ürünlerin satıldığı bir yerdir.
• Dolmabahçe:Osmanlı İmparatorluğunun Topkapı Sarayı’ndan sonra ikamet ettiği yerdir. Denize sıfırdır.
• Piyer Loti:Haliç’e karşı bir tepede eski bir kahvehanenin bulunduğu yerdedir.
• Yerebatan Sarnıcı:Bizans imparatoru tarafından şehrin su ihtiyacını karşılamak üzere 6.yüzyılda yapılmıştır.
• Beylerbeyi Sarayı:İstanbul’un Anadolu yakasındaki Beylerbeyi semtinde inşa edilmiş bir Osmanlı sarayıdır.
• Ayasofya:Yapımına 532 yılında başlanan Ayasofya, dünyanın 8.harikası olarak adlandırılmaktadır. Günümüzde hala heybetli kubbesiyle dikkat çeken Ayasofya kilise ve cami olarak kullanımından sonra artık müzeye çevrilmiştir. Sultanahmet meydanında yer alır.
• Topkapı Sarayı:İstanbul’un başkentlik yaptığı Osmanlığı İmparatorluğu’nun yaşadığı saraydır. Haremlik, selamlık, kutsal emanetler gibi bölümleri vardır.
• İstanbul Boğazı:İstanbul’un ortasından geçen boğaz etrafını çevreleyen yalılarla süslenmiştir. Özellikle denizden bir boğaz turu yaparak bu keyifli manzarayı seyredebilirsiniz.
• Sultanahmet Camisi:Ayasofya ile karşılıklı konumlanmış şehrin önemli camilerinden biridir. 1609-1616 yılları arasında Sultan I. Ahmet tarafından yaptırılmıştır. Özellikle mavi çini ve vitrayları sebebiyle Blue Mosque olarak da adlandırılmaktadır.
• Süleymaniye Camisi:Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. Kanuni’nin İstanbul’un fethinden sonra 4.padişah olması sebebiyle 4 minaresi, toplamda da 10. Osmanlı padişahı olduğu için 10 şerefesi bulunmaktadır.
• Beyoğlu:Beyoğlu, barları, cafe, restoran ve eğlence salonlarıyla İstanbul’un en turistik yerlerinden biridir.
• Ortaköy:Ortaköy, İstanbul’un boğaz kenarında şirin bir semtidir. Çok sayıda kafe, restoran vardır ve eli işi takılar satılır.
• Kız Kulesi:Üsküdar Salacak sahilinde denizin üzerindeki bir adaya inşa edilmiş tarihi bir yapıdır. Salacak ve Kabataş’tan kalkan motorlarla gidilebilir.
• Müzeler:İstanbul’da çok sayıda müze var. En önemlileri İstanbul Arkeoloji Müzesi, İslam Eserleri Müzesi, Topkapı Müzesi, Kariye Müzesi, Sabancı Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, İstanbul Modern Müzesi gibi pek çok müze gezilebilir.
• Adalar:İstanbul’un sayfiye yerlerinden birisidir. Ulaşım sadece denizden sağlanır. Prens adaları olarak bilinir ve Büyükada, Heybeliada, Kanlıca ve Burgaz Ada olmak üzere 4 adadan oluşur

İstanbul’da Ne Yapılır?
İstanbul’un olmazsa olmazlarından biri boğaz turudur. Mümkünse  bu turu mutlaka deniz tarafından yapmanız gerekir. Dilerseniz arabayla gerek Avrupa yakası gerekse de Anadolu yakasında sahil gezintisi yapabilirsiniz. Ancak Sirkeci, Ortaköy, Kabataş, Üsküdar gibi sahillerden gemili ya da küçük motorlarla boğaz turları yapılıyor. Sultanahmet Meydanı, Taksim, Beyoğlu, Kapalıçarşı, İstanbul’un simge yerleri buraları da mutlaka gezmelisiniz. Eğer vaktiniz varsa gezilecek yerleri sıraya koyabilirsiniz. Ayrıca müze, konser, tiyatro gibi kültürel anlamda da seçenek çoktur. Şehirde her akşam farklı yerlerde bir ve birden çok etkinlik bulabilirsiniz.

İstanbul’un Gece Hayatı Nasıldır?
İstanbul gece hayatı konusunda Türkiye’nin en çok imkan sunan şehridir. Kentte hemen her akşam canlı konser veren mekanlar, çok kaliteli gece kulüpleri bulunur. Gece kulübünde en meşhurları Reina, Sortie gibi Kuruçeşme Boğaz hattındaki kulüplerdir. Taksim ve Beyoğlu’ndaki barlar varlığını sürdürse de son dönemlerde Tünel ve Karaköy’deki mekanlar popüler olmaya başlamıştır.

Kaliteli kafeler ise Nişantaşı, Bağdat Caddesi, Bebek, Yeşilköy, Florya gibi semtlerde yer almaktadır. Kadıköy Barlar Sokağı, Beyoğlu Nevizade gibi mekanlar özellikle gençlerin tercih ettiği ayak üstü bir şeyler yiyip içtiği yerlerdir. Kumkapı, Galata Köprüsü, Çiçek Pasajı gibi yerler de meyhaneleriyle ünlüdür. Yazın Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda her akşam yerli yabancı ünlülerin konserleri olur.

İstanbul’da Alışveriş için nerelere gidilir, ne alınır?
İstanbul’da dünyanın önemli markalarının mağazalarını pek çok yerde bulabilirsiniz. Nişantaşı, Bağdat Caddesi gibi semtler ünlü markaların mağazalarının bulunduğu yerlerdir. Yine kapalı alışveriş merkezleri olarak İstinye'deki İstinyepark, Levent'teki Zorlu Center, Acıbadem'deki Akasya Acıbadem, Florya'daki Aqua Florya, Mecidiyeköy'deki Cevahir en ünlüleridir.

Daha yöresel bir şeyler almak isterseniz Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısını tercih edebilirsiniz. Kadıköy, Bakırköy ve Beşiktaş gibi semtlerde de ünlü semt çarşıları vardır. İstanbul'da dünya ve Türkiye markalarından almak isteyip de alamayacağınız şey yoktur.
HAVA DURUMU

02 Ağustos 2021
35,03 C